.

.

Raybestos R-Line Rotors, OE замена на роторите на сопирачките 980884R

Raybestos R-Line Rotors, OE замена на роторите на сопирачките 980884R

DEN 3016.96
Залиха
Достапно за нарачка

Создадени за секојдневни услови за возење, Raybestos® R-Line Professional одделение ротори обезбедуваат највисоко ниво на сигурност, безбедност и перформанси. Тие ја испорачуваат најкомплетната линија за апликација на пазарот. Потпрете се на Raybestos® за да ви ги донесете вредните, сигурни производи што ги очекувате од најдобрите во сопирачките®. Повеќе од еден век, Рејбестос е светски познат за делови од сопирачките кои се иновативни, сигурни и безбедни, што нè прави глобален лидер во автомобилскиот центар. Со историја на брендот што датира од 1902 година, Рејбестос обезбедува искуство, останување моќ и бренд на кој можете да му верувате. Raybestos R-Line Rotors, OE замена на роторите на сопирачките 980884 R совпаѓање OE Fit, форма и функција обезбедуваат високо ниво на сигурност, безбедност и перформанси. Развојните процеси ги исполнуваат стандардите на системот за квалитет TS16949. Конфигурација на Vane Configuration, тежина и дизајн. Роторите го исполнуваат стандардниот материјал SAE за јачина на затегнување. ОЕ-прилагоден, G3000 квалификуван материјал за структурен интегритет и максимален животен век. Покриеност водечка во индустријата, специфично за апликација. 99,8% покриеност, вклучувајќи увоз и домашни автомобили, лесни камиони и SUV. Не-насочен финиш на земјата.

Спецификација

Избор на клиент