.

.

Магнафлоу Калифорнија Директен-Одговара Калифорнија Пред-Обди Конвертори Одговара изберете: 1976-ШЕВРОЛЕТ КОРВЕТА

Магнафлоу Калифорнија Директен-Одговара Калифорнија Пред-Обди Конвертори Одговара изберете: 1976-ШЕВРОЛЕТ КОРВЕТА

DEN 2.67
Залиха
Достапно за нарачка

Катализатор Од Магнафлоу. Конфигурација На Конверторот : Директно Вклопување. Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Овој конвертор директно ќе ја замени фабричката единица, со мала или никаква изработка. Каталитичкиот Конвертор Со Директно Вклопување е точна замена за вашиот конвертор на акции, со интерфејс на двата краја што ќе овозможи да се забрави во издувниот систем. Обично не се потребни измислици или модификации. Достапно е ВО OBD II (Дијагностика на Одборот, 2-та Генерација), пред-OBD II и oem ОДДЕЛЕНИЕ OBD II конфигурации. Предобд II е за рани возила (генерално 1995 или постари), кои беа опремени со 2-насочни, 3-насочни или 3-насочни конвертори за вбризгување воздух. Двонасочните конвертори оксидираат штетни Јаглеводороди (HC) и Јаглерод Моноксид (CO) заедно со секундарен кислород во вода (H2 O) и Јаглерод Диоксид (CO2). Заедно со претходно деталната конверзија, 3-насочен конвертор, исто така, ги намалува оксидите на азот (NOx) Во Азот (N EO# D-193-137 Magna Flow 3321430 КОНВЕРТОРИ ЗА Директно Вклопување ВО КАЛИФОРНИЈА Пред-OBDII Дополнителни Функции Заврши : Нерѓосувачки Челик. Одговара Изберете : 1976-1981 ШЕВРОЛЕТ КОРВЕТА 8 Цил 5,7 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Спецификација

Избор на клиент