.

.

Апстракт Сахлан Потресени Апстрактни Волна Површина Килим, Јаглен Слонова Коска, 6 ' Круг

Апстракт Сахлан Потресени Апстрактни Волна Површина Килим, Јаглен Слонова Коска, 6 ' Круг

DEN 551.68
Залиха
Достапно за нарачка

Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.САФАВИЕХ Апстракт АБТ465Х Рачно Изработен Тепих Од Јаглен / Слонова Коска Апстрактната Колекција содржи теписи богати со текстура со насекаде дизајни и куп со мека јамка со перница. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина.000 производи на SAFAVIEH денес. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Висина на купот : 0. Safavieh Апстракт Seachlann Потресени Килим, Јаглен/Слонова Коска, 6 ' Круг. Стилски додаток за секоја соба.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Спецификација

Избор на клиент