.

.

Трговска марка уметност впечаток изгрејсонце платно уметност од Клод Моне

Трговска марка уметност впечаток изгрејсонце платно уметност од Клод Моне

DEN 639.52
Залиха
Достапно за нарачка

Подготвени за Hanghigh квалитетно достапно во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има изгрејсонце. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Спецификација

Избор на клиент