.

.

Трговска марка ликовна уметност „заедница“ платно уметност од студиото МекНил

Трговска марка ликовна уметност „заедница“ платно уметност од студиото МекНил

DEN 1530.08
Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Студијата Macneil Studio Subject : People Style : Modern & Modern и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото МекНил „Причест“ платно уметност.

Спецификација

Избор на клиент