.

.

Kumho Wintercraft WP 275 40R W гума

Kumho Wintercraft WP 275 40R W гума

DEN 1648.00
Залиха
Достапно за нарачка

Kumho Wintercraft WP72 е зимска гума без стутка која е наменета за употреба на купи и седани и има асиметрична шема на шара за подобра перформанси на влечење и ракување. Специјалното гума соединение ја одржува гумата флексибилна за конзистентни перформанси на пониски температури, а 3 D Sipes на Winter Craft WP72 ги оптимизира ракувањето и сопирањето на перформансите со гризење на патот. Покрај тоа, аголните и широки жлебови на Wintercraft WP72 исцедуваат вода и испуштаат од шарата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни или лизгави патишта. Агресивна асиметрична шема. Најновата технологија за монистра со гуми. Специфични гумени соединенија. 3Д технологија на шара. Индикатор за носење и мотив за дизајн на странични идови. Црниот страничен wallид.

Спецификација

Избор на клиент