.

.

Печатење: Различни Индустрии Блдг, Светски Саем Во Сент Луис, 1902

Печатење: Различни Индустрии Блдг, Светски Саем Во Сент Луис, 1902

DEN 719.84
Залиха
Достапно за нарачка

Оваа слика е отпечатена на висококвалитетна архивска фото-хартија, правејќи прекрасен отпечаток за репродукција. Нашите специјализирани мастила и печатачи на про-ниво создаваат живописни бои и фантастични детали. Гордо направено Во САД Од Класикпикс. Наслов : Различни Индустрии Блдг, Светски Саем Во Сент Луис, 1902. Опис : Стереографот ја прикажува Зградата На Различни Индустрии за Изложбата За Купување Во луизијана во изградба. Творец : Васон, Ц. Л. (Чарлс Л.), барател на авторски права. Предмети : изградбаМисуриСент Луис1900-1910, Изложба на зградиМисуриСент Луис1900-1910, Луизијана Купување на Излагања(1904 Година : Сент Луис, Mo.). Колекција : Стереографски Картички. Стереографите се состојат од две речиси идентични фотографии или фотомеханички отпечатоци, спарени за да создадат илузија на една тродимензионална слика, обично кога се гледаат преку стереоскоп.

Спецификација

Избор на клиент