.

.

Лисја од ткаенини со сина кадифена ткаенина SOIMOI и ткаенина од цвеќиња со цвеќиња од магнолија

Лисја од ткаенини со сина кадифена ткаенина SOIMOI и ткаенина од цвеќиња со цвеќиња од магнолија

DEN 2.67
Залиха
Достапно за нарачка

✤ SOIMOI претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000 на различни отпечатоци. Сите дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат звучно знаење за производство на ткаенини и нивната употреба на крајни производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на конечно печатење на ткаенини обучени работни сили е усогласена со најновата модна технологија и техники што ги прави ткаенината поживописна и прецизна како што изгледаат на сликите. Не се користат штетни хемикалии во процесот на пред и пост печатење на ткаенината. ✤ Материјал : кадифе ✤ Техника : плетена. ✤ Пребројување на предиво : 75 D/144 F.✤ GSM : 180 GSM. ✤ Единица за продажба : од дворот. ✤ Модел : Цветни. ✤ Материјал : 95 % полиестер и 5 % спандекс. ✤ Ширина : 58 инчи. ✤ Функција : двонасочно истегнување, средна тежина. ✤ Употреба : Оваа кадифена ткаенина Soimoi е двонасочна истегнување погодна за фустани, костуми, носење танц, украси за домови и специјални прилики. ✤ Грижа за миење : миење на рацете или машина за миење на машината нежно, ниско суво суво. Притиснете само на обратна страна, само пареа. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до реалниот производ, но ве молиме, знајте дека секој монитор и компјутер даваат бои малку поинаку. ➽ PS : Боите може да варираат според квалитетот на ткаенината, GSM & Threadcounts исто така . ✅ Кадифена ткаенина во цветно печатење со двонасочно истегнување. Истегнувањето е на страната на ширината, а не на страната на должината. ✅ Материјал : Пребројување на кадифено предиво : 75 D/144 F GSM : 180. ✅ ✅ 58 инчи широка ткаенина се продава од дворот и се сече по нарачка. ✅ Оваа кадифена ткаенина Soimoi е прекрасна двонасочна кадифена ткаенина со истегнување на страната на ширина е погодна за костуми за фустани, носење танц, домашен декор и специјални прилики ширина 60 инчи. Истегнување на овој кадифе е на страната на ширината, а не на страната на должината. Care Care Care : Миење на рака или машина за миење на машината нежно, ниско суво суво притискање на обратна страна, само пареа.

Спецификација

Избор на клиент