.

.

Дури Ен Геометриски Марокански Тепих Од Волна, Виолетова Слонова Коска, 5 '8'

Дури Ен Геометриски Марокански Тепих Од Волна, Виолетова Слонова Коска, 5 '8'

DEN 551.68
Залиха
Достапно за нарачка

Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . Живеат Подобро. Висина На Купот : . Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Рачно ткаени рамни ткаени Во Индија . Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени . Оригиналната текстура и меката боја на античките Дури, толку ценети од колекционерите, вешто се пресоздаваат во овие возвишени теписи. Заштедете Пари. Конструкцијата со рамно ткаење и класичните геометриски мотиви, со нивните природни, органски нијанси во шема и тон, се подеднакво дома во секојдневни, современи и традиционални поставки. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно . Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните . 100% Волна Куп . Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање . Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот .

Спецификација

Избор на клиент