.

.

Супа од босилек од домати, конзервирана супа од зеленчук, без глутен, оз

Супа од босилек од домати, конзервирана супа од зеленчук, без глутен, оз

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

Classe Classics Classics Classics од домати супа е класична супа од домати, преполна со срдечна добрина со денови кога копнеете доверлива и лесна опција за време на оброк. Оваа конзервирана супа без глутен содржи една половина чаша зеленчук по порција и без вештачки вкусови или бои од вештачки извори. Послужете чинија или чаша супа од босилек од домати, заедно со свежо печен леб. За разлика од Instant Ramen, супата Pro Ssopo е подготвена да служи, нема потреба да додавате вода. За да подготвите непосредна супа на шпоретот, едноставно загрејте во тенџере. За микробранова супа, загревајте во сад за безбеден микробранова печка 2-4 минути на високо ниво. Нека супата седи 1 минута пред да се отстрани од микробранова печка. Ракувајте се со внимание, промешајте, јадете и уживајте! На Прогрес, ние сме страсни за правење одлични производи. Ние создаваме супи кои се движат од пилешко глупак до говедско месо околу 2 порции по контејнер; Зачувајте ја вашата оставата, чајната кујна за кога ќе копнеете брз и лесен влез? Е. Бесплатно глутен : Оваа конзервирана супа има 120 калории по порција. Врвови за кутии за производ што учествува во образованието : Вратете се на училиштата со прогрес; Преземете ја апликацијата Tops Tops за да дознаете повеќе и да започнете да заработувате пари за вашето училиште или училиште во потреба.

Спецификација

Избор на клиент