.

.

Шепа Транспарентни Копчиња За Кујна Кабинет Шкаф Комода Библиотека Фиока Повлекува Рачки Круг Дома Декор

Шепа Транспарентни Копчиња За Кујна Кабинет Шкаф Комода Библиотека Фиока Повлекува Рачки Круг Дома Декор

DEN 3.00
Залиха
Достапно за нарачка

ОСНОВНИ ИНФОРМАЦИИ € Материјал : кристално стакло и abs пластика} Содржина на Пакетот : 4 копчиња за фиоки, 8 завртки} дијаметар на Копчето : 1,37 инчи} Висина На Копчето : 1,10 инчи_ дијаметар На Основата : 0,66 во должина на завртката : Кратко 0,8 ° 2,8 СМ/0,31 € 1,1 ИНЧИ, долги 0,8x3, 5 см/0, 31x1, 37 Чекори За инсталација : 1 : Измерете го објектот Во кој ЗАВРТКАТА ќе Завртка За Да Одреди Колку Длабоко МОРА да биде завртката. (Забелешка : Измерете ја не само дебелината на кабинетот или објектот, туку и делот што ќе се користи за прицврстување).2 : Користете го Ова мерење за да одредите каде сакате да ја скршите завртката. Се засекува на секој квартал инч, затоа едноставно одлучете кој засек да го користите.3 : Користете клешти за да ја држите завртката. Цврсто држете ја оваа страна. Користете ги другите клешти за да го сфатите крајот на делот што треба да се отстрани.4. Замавнете го крајот на завртката нагоре и надолу и рамо до рамо со клешти додека делот не се откине.Пакетот Вклучува : 4 парчиња копчиња на вратата од плакарот4 парчиња пократки завртки4 парчиња Долги Завртки Упатства За Нега : Избришете ги копчињата со чиста влажна крпа.Избегнувајте употреба на абразивни средства за чистење и силни детергенти. СОВРШЕН ЗА ДЕКОРАЦИЈА : Изработен од висококвалитетен транспарентен материјал ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ и прекрасно кристално стакло, нашите копчиња за мебел ќе го разубават вашиот застарен мебел, класичен кружен стил дајте му на вашиот дом личен допир. БРЗА И ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА : овие копчиња на кабинетот се супер лесни за инсталирање. Едноставно Пронајдете ја позицијата каде што сакате да инсталирате и дупчете дупка. Потоа поминете ја завртката од задниот дел на таблата и цврсто зашрафете ја на копчето. Постојат завртки со 2 различни должини, што обезбедува совршено вклопување за разни мебел, ве молиме изберете соодветни завртки за вашите потреби. ШИРОК СПЕКТАР НА УПОТРЕБА : нашите копчиња за кујнски ормари се совршени за фиоки, плакари, ормари, комоди, бањи, полици за книги, ноќни маси, кутии за решетки за накит и складирање фиоки и многу повеќе, што ви го олеснува отворањето и затворањето на фиоките.

Спецификација

Избор на клиент