.

.

Омилени На Бродвеј: Доцна Основно Рано Средно Ниво

Омилени На Бродвеј: Доцна Основно Рано Средно Ниво

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

(Едукативна Библиотека За Пијано). 8 тековни омилени На Бродвеј организирани за доцните основни до раните средни студенти по пијано од филип Кеверен. Вклучува стихови. Наслови : Полека паѓање ( Од Еднаш) * Еднаш од декември (Од Анастасија ) * Искористете Го Денот (Од Вести ) * Порано Беше Моја (Од Келнерка ) * Вистинска Љубов (Од Замрзната) * Мавтајќи Низ Прозорец (Од Драгиот Еван Хансен ) * Кога Ќе Пораснам (Од Матилда ) * Ќе Се Вратиш (од Хамилтон ). Омилени На Бродвеј : Доцна Основно/Рано Средно Ниво (Мека).

Спецификација

Избор на клиент