.

.

Тешко Место

Тешко Место

DEN 269.76
Залиха
Достапно за нарачка

Независен Издавач го нарекува Рокин ' Тешко Место "суштинско читање за љубителите на музиката. "Славна личностпристапот го нарекува" прскави, ѕвездени мемоари."Прегледите на киркус велат дека книгата е" тежок, отрезнувачки поглед на она што навистина е потребно за да се донесе музика во живо на обожавателите."Џон Џетер е изгорен новинар кој живее Во Флорида кога помладиот брат кој некогаш го спасил својот живот со донирани бубрежни телефони со вести кои го менуваат животот : тој го најде совршеното место Во Гринвил, Јужна Каролина за концертната сала што отсекогаш сонувале да ја отворатречиси напуштена мелница за памук која трепери со гулаби .. потенцијал. Тешко Место е приказната за Кормилото, интимна "соба за слушање" која претстави илјадници уметнициџон Мајер, Џоан Баез, Зак Браун и Шугарланд меѓу нив и беше домаќин на четврт милион обожаватели од неговото отворање во 1994 година. Мемоари на промотор, ова е приказна за наивно нурнување во индустрија што хантер С.Томпсон еднаш ја нарече "суров и плиток money пари, долг пластичен ходник каде крадците и макроата работат бесплатно."Со лут и непочитуван глас, Џетер го опишува концертниот бизнис од дното на синџирот на исхрана, каде што побарувачката на еден бенд вклучува "еден хрчак облечен Како Индијана Опеѕонс, еден облечен како полицаец", каде што сопственикот се обидува да го истера преку машина за мраз, и каде што е сведен на стоење со децибел метар во темнината зад неговиот клуб. Пејачот-текстописец Ливингстон Тејлор му кажува на свеченото отворање : " Никогаш не резервирајте никого само затоа што сте обожавател."Но, за овој кантанкерозен сопственик на клубот, често Е Уметност пред Трговијата, финансискиот ризик е проклет. На крајот на краиштата, малите клубови завршија таму каде што започнаа лајковите На Спрингстин, Џеферсон Ерплан, па дури И Битлси where каде се прави вистинска музика. Тешко Место (Мек).

Спецификација

Избор на клиент