.

.

Вежбање На Бендот, Том 3

Вежбање На Бендот, Том 3

DEN 399.04
Залиха
Достапно за нарачка

Овој том за подготовка на бендот се заснова на интервјуа со режисери како Харви Бенштајн, Родни Дорси, Аманда Дринквотер, Ричард Флојд, Роберт Понто и други. (Мередит Музички Ресурс). Режисерите вклучени во оваа публикација го претставуваат "најдоброто од најдобрите" со долгогодишно искуство во спроведување и настава. Тие слободно ги споделуваат своите идеи, техники и филозофии кои сигурно ќе го збогатат секој што ја чита оваа книга. Вклучува поглавја Од Харви Бенштајн, Ричард Клери, Стив Дејвис, Родни Дорси, Аманда Дринквотер, Патрик Даниган, Ричард Флојд, Роберт Халсет, Роберт Понто, Роберт Тејлор и Френк Викс, со предговор На Крег кирхоф.

Спецификација

Избор на клиент