.

.

Џез Класици За Соло Гитара: Акорд Мелодија Аранжмани Со Јазичето

Џез Класици За Соло Гитара: Акорд Мелодија Аранжмани Со Јазичето

DEN 3.33
Залиха
Достапно за нарачка

(Гитара Соло). Оваа колекција ги вклучува одличните аранжмани за мелодија На Акорд На Роберт Јелин во стандардна нотација И таблатура за 35 омилени џез на сите времиња : Сите вие * април Во Париз * Образ До Образ * Плачете Ме Река * Од Ден На Ден * Бог Да Го Благослови' Детето * Имагинација * Може Да Биде И Пролет * Љубовник * Месечева Светлина Во Вермонт * Моето Глупаво Срце * Мојата Романса * Нуги * Самба Де Орфеу * Сатенска Кукла * Софистицирана дама * Ѕвездена Прашина * Нежно * неврзана мелодија * бран * што е ново? * Кога Ќе Се Заљубам * Врба Плаче за Мене * и повеќе! Џез Класици За Соло Гитара : Акорд Мелодија Аранжмани Со Јазичето (Мек).

Спецификација

Избор на клиент