.

.

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Круша Роуз де Франс и Аметист и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато Toi et moi прстен

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Круша Роуз де Франс и Аметист и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато Toi et moi прстен

DEN 8719.84
Залиха
Достапно за нарачка

Ако се восхитувате на живописни додатоци, тогаш оваа миабела Роуз де Франс, Аметист и Дијамант Тои и Мои прстен е совршен додаток на вашата колекција. Изработено во сјајно злато од роза од 14 карати, овој моден напред прстен има три круши, сет на роза де Франс (6х4мм) (4х3мм) и еден пил-сет на аметист (8х6мм) камења монтирани на дизајн на кросовер Бенд украсен со 17 дијаманти со патеки со тркалезно црево (G-H, I1-I2). Подобрено со полиран финиш, овој прекрасен прстен е сигурен дека ќе ви даде тренд на изглед. Покажете го овој шарен прстен на следната забава за коктел. Изработено во злато од роза од 14 KT. 1-3/5 CT T.G.W. Роуз де Франс и камења од Аметист. Роуз де Франс Исечен : круша. Големина на роза де Франс : 6x4mm, 4x3mm. Аметист пресек : круша. Големина на аметист : 8x6mm. Столки со камења поставени од пронг. 1/10 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Големина на дијамант : 1x1mm, 1,1x1.1 mm, 0,9x0.9 mm. Поставување на дијаманти : Поставете се. Ширина на опсегот : 2.1мм.

Спецификација

Избор на клиент