.

.

Miabellaенски женски црн тахитски култивиран бисер и карат Т.В. Дијамант 14kt Бело злато коктел прстен

Miabellaенски женски црн тахитски култивиран бисер и карат Т.В. Дијамант 14kt Бело злато коктел прстен

DEN 2.67
Залиха
Достапно за нарачка

Погледнете го овој свет со овој извонреден културен Миабела, култивиран црн тахитски бисер и дијамантски коктел прстен. Изработено во бујно 14-карат бело злато, овој незгоден прстен има еден црн тахитски култивиран тркалезен бисер (9-9,5 мм) во дизајн на корпи, украсена од 48 кружни, сет на рамка, дијаманти поставени од отвори (G-H, I1-I2 ). Засилено со полиран финиш, координирајте го овој прекрасен прстен со опустошен ѓердан од бисер. Координирајте со вашите омилени додатоци за да создадете беспрекорен ансамбл. Изработено во 14 KT бело злато. 1/4 CT T.W. Дијамант. Дијамант сечење : круг и принцеза. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Големина на дијамант : 0,9х0.9мм, 0,8х0,8мм, 1,2х1,2мм, 1,3х1,3мм. Поставување на дијаманти : Пораза од рамки, сет на отвори. Тахитски култивиран бисер. Боја на бисер : црна. Големина на бисер : 9-9,5мм. Ширина на опсегот : 1,5мм. Прстен за коктел од бисер. Јуни Борден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај.

Спецификација

Избор на клиент