.

.

Тахитски Јужното Море Култивирани Бисер И Дијамант Габриела Прстен Во 18к Злато-Ааа Квалитет

Тахитски Јужното Море Култивирани Бисер И Дијамант Габриела Прстен Во 18к Злато-Ааа Квалитет

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

Овој прекрасен бисерен прстен е монтиран со прекрасен тахитски бисер со исклучителен сјај. Прстенот е составен од највисок квалитет 18к злато, во бело или жолто злато, и е украсен со пенливи си квалитетни дијаманти (види табела за спецификација за точна тежина на злато и дијаманти). Овој прстен е достапен во големини на прстени од 4,0 до 9,0. Сите бисерни прстени се одобрени од нашиот персонал на експерти ЗА ГИА перл и доаѓаат спакувани во прекрасна кутија за накит од бисер, создавајќи елегантна презентација. Сите бисерни прстени доаѓаат со сертификат за автентичност, потврдувајќи го изворот и квалитетот на бисерите. Сите тахитски Бисери се директно увезени од бисерните лагуни На Тахити. Нашите бисери ги претставуваат најдобрите во изборот на бисери, рачно избрани за неговиот сјај, квалитет, боја и чистота. Овој прстен е составен од највисок квалитет 18к злато, во бело или жолто злато. Дополнително, овој прстен е украсен со пенливи си квалитетни дијаманти. Ве молиме погледнете ја табелата со спецификации подолу за точната тежина на златото и дијамантот. Овој прстен е достапен во големини на прстени од 4,0 до 9,0 (видете паѓачкото мени лево за да ја изберете вашата големина). Прстените можат лесно да се променат големината на кој било локален златар за да одговараат на вашата точна големина на прстенот. Само најелегантните кутии за накит се користат за пакување и испорака на нашите прстени, обезбедувајќи најубава можна презентација. Дополнително, сите производи се придружени со сертификат за автентичност, потврдувајќи го квалитетот и изворот на бисерите. За да го гарантираме вашето целосно и целосно задоволство, на нашите клиенти им нудиме 60-Дневна политика за враќање.

Спецификација

Избор на клиент