.

.

Сина Топаз И Дијамант Бесконечност Три Камен Прстен 1. кт тв ВО 14к Розово Злато.големина 7.5

Сина Топаз И Дијамант Бесконечност Три Камен Прстен 1. кт тв ВО 14к Розово Злато.големина 7.5

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Вистински превртувач на главата, Центарот 0,60 кт Син Топаз и Страничниот Дијамант 0,50 кт тв се прекрасно извајани во симбол на бесконечност што додава елеганција и раст на Овој Камен Прстен 3.Родниот камен на април, Дијамантот претставуваат Љубов И Верност.Синиот Топаз, родниот камен на декември се вели дека ја поттикнува Искреноста И Вистинитоста.Овој Фин Производ За Накит Е Изработен По Нарачка Во САД и Бродови со Кутија За Накит И Проценка На Куќата Со Која се Потврдува Автентичноста. (ЈП=108610) 2 Тркалезен Дијамант и 1 тркалезен Син топаз поставен со Поставување Рамка. SI2-I1-Јасност, G-H-Боја Дијамант & SI1-SI2-Јасност, Сина Боја Сина Топаз. Скапоцените камења можеби биле Третирани за Да се Подобри Нивниот Изглед или Издржливост и може Да Бараат Посебна Грижа. Природните Својства И Составот На Минираните Скапоцени Камења ја дефинираат Уникатната Убавина на секое Парче. Сликата може да покаже Мали Разлики во Однос на Вистинскиот Камен во Боја И Текстура. Сите Наши Дијаманти Според Нашето Најдобро Знаење не се Конфликтни Дијаманти.

Спецификација

Избор на клиент