.

.

Поло за машка голф решетка

Поло за машка голф решетка

DEN 3.00
Залиха
Достапно за нарачка

Одете класичен во оваа цврста кошула за голф Поло. Наменет за функција, во стилот се карактеризираат со замав флексибилни споеви на рамената што даваат со секој замав за поголем опсег на движење. Направено е од ткаенина со влага и брзи суви својства за да се обезбеди трајна удобност, додека ладното FX панел на задниот врат додава дополнителна вентилација кога ќе се крене телесната температура. Завршено со UV-15 Sun Control, овој поло е сигурен победник на и надвор од зелениот. Cool FX ви помага да ве олади и удобно кога се зголемуваат температурите. Контрола на сонце со UPF-15 UV заштитна технологија. Заматено флексибилно растојание од рамото дава целосен опсег на движење со секој замав. Влагата за влага ве одржува суво со влечење на влагата подалеку од телото.

Спецификација

Избор на клиент