.

.

Карат Т.Г.В. Хром диопсид и црно-бел дијамантски акцент Стерлинг сребрен сет на накит од 3 парчиња

Карат Т.Г.В. Хром диопсид и црно-бел дијамантски акцент Стерлинг сребрен сет на накит од 3 парчиња

DEN 2239.84
Залиха
Достапно за нарачка

Скапи и исклучителни, скапоцени камења отсекогаш биле негувани за нивната богата боја и сензационалниот сјај. Уште повеќе, тие поседуваат луксузен привлечност што ќе им се допадне на секој ентузијаст на накит. Секое парче има овален скапоцен камен што ќе заземе централна сцена и ќе заслепува ноќта. Тогаш се истакнуваат дијаманти, создавајќи мистериозен и примамлив триколорен ефект. Без разлика дали го носите вашето парче секој ден или го зачувате за посебна вечер, сигурно е да издвоите шик софистицираност, исто како што сакате. 0,925 Стерлинг Сребрен 3-парчен сет. Овална секори 6x4mm & 8x6mm оригинален хром диопид со 1/20 CTW црно-бел дијамант. Пар обетки обезбедени со лост назад. Приврзокот вклучува 18 "l ланец. Прстен достапен во големини 6-7-8.

Спецификација

Избор на клиент