.

.

Алегра К Женски Цветни Штанд Јака Копче Декор Замав Фустани

Алегра К Женски Цветни Штанд Јака Копче Декор Замав Фустани

DEN 759.84
Залиха
Достапно за нарачка

Овој фустан е совршен за есенска облека да работи или дури и ноќно излегување за време на топлите есенски ноќи!Вклопувањето на фустанот е доволно лабаво, но ги нагласува облините.Мека и елегантна, оваа миди со цветен принт има долги ракави со манжетни со копчиња и здолниште.Чувајте го вашиот секојдневен стил на точка со лесен фустан од ткаенина комплетен со ласкав штанд collar.An секогаш-ласкавото сечење на а-линија суптилно го обликува овој едноставен, есенски фустан стилизиран со Невидлив патент настрана.Поздрав до елегантен стил со Овој Јака Фустан Од Алегра К. Дизајниран Во современа структурирана силуета, овој фустан се одликува со женски долги ракави и јака со копче на рамената.Останете во тренд во овој миди фустан со долги ракави, без разлика колку сте далеку.Повод : Секојдневен, Свадбен Гостин, Канцеларија итн.Мерење (во инчи)Меѓународна Големина - - - - Обем На Градите - - - - - Половината - - - - - Ширина На Рамената - - - - Вкупна Должина - - - - - Должина На Ракавите35 7/829 1/814 5/839 3/822 7/837 3/431 1/815 1/839 3/423 1/4М-39 3/433 1/815 5/840 1/823 5/8Л42 7/836 1/416 3/840 1/824 XL46 1/839 3/817 -40 1/824 3/8 мерењето на должината е од рамо до дното. Алегра К Женски Цветни Штанд Јака Копче Декор Замав Фустани. 100% Полиестер. Цветен Модел. Стојат Јака. Долги Ракави. Манжетни Со Копчиња. Копче Декор На Страна Рамо и Здолниште. Под коленото. Невидлив Патент. Клучалка Назад. Фит И Одблесокот Фустан. Машинско Перење Ладно Со Слична Боја. Дизајнирана должина на фустан : Под коленото. Хемлајн паѓа на средината на телето за 5'1" /под коленото за 5 ' 4 "/над коленото за 5 '8". Големината на моделот е 5 ' 8 " и 128 килограми облечени ВО XS.

Спецификација

Избор на клиент