.

.

Замена на PowerStar за батеријата YTX20L-BS за експедиција Ski-Doo Expedition le e-tec ho 2011-

Замена на PowerStar за батеријата YTX20L-BS за експедиција Ski-Doo Expedition le e-tec ho 2011-

DEN 1.33
Залиха
Достапно за нарачка

Дизајнот драматично ги подобрува перформансите на батериите во следниве области како што се вистинскиот запечатен и дизајн без одржување, никогаш повеќе нема да мора да го проверувате или додавате електролитот, за разлика од конвенционалните батерии за кои е потребна периодична проверки на течности. Дизајнот без течност AGM, нема да протекува или да кородира на скапа боја и хром, а исто така ја елиминира корозијата околу терминалите на батеријата AGM батериите имаат помалку внатрешен отпор што им овозможува да произведат повеќе празнење на тековната ладна амеперација на ладно крцкање со споредливи конвенционални "влажни " Батериите и батериите на АГМ исто така се надополнуваат побрзо подобар отпор и на топлина и на вибрации, главна причина за неуспех во конвенционалните батерии на мотоцикли многу побавна стапка на само-празнење, 3 проценти наспроти 15 проценти месечно значи подолги периоди помеѓу полнење на батеријата во текот на периоди на не -Сосети, како зимски месеци или одмори .. Карактеристики. HD YTX20 HL-BS моторцикл батерија за Harley-Davidson 883cc XL X. Нашите запечатени батерии за моторни спортови содржат кратко апсорбирана стаклена матна технологија. 3 години. Спецификации. Димензија : 3,43 "H x 6.1 " W x 6.89 "L. Тежина : 15 lbs. - SKU : BTJK5487. Power Star PS -680 20 -килограми за замена на батеријата. Подготвено е да се оди - нема киселина за додавање или одржување. 12 V 18 AH Запечатени 270 CCA. 2-годишна гаранција 100% компатибилна. Напредна AGM технологија. Запечатена? Одржување бесплатно. Power Star® Brand Batteries исклучиво од Battery Jack Inc .. 16 L-BS, GNB-20 L-BS, GS-ZYI-GTX20 L-BS, INTERSTATE-YTX20 L-BS, KOYO-YTX20 L-BS, Motocross-M320 BS, NAPA-740-1890, Power-Sonic-PTX20 L-BS, Sears- 44027, Вол-Март-Ес20бс, Јахт-CTX20 L-BS, YUASA-YTX20 L-BS. Тежина LBS : 15. Волти : 12. AH : 18. CCA : 270. Должина (IN) : 6 7/8. во) : 3 7/16. Висина (во) : 6 1/16. Терминален тип : орев и завртка ytx20l-bs е батерија запечатена киселина од олово (CCA) запечатени киселини (CCA). Димензии : . Поларитет : Негативно од лево, позитивно десно. Списокот е само за батеријата и завртките. Нема вклучена жица или додатоци за монтирање. Закрепнување на празнење.

Спецификација

Избор на клиент