.

.

Заклучување и Засилувач На Вратата, 1-во. 2 - во., Нерѓосувачки Челик

Заклучување и Засилувач На Вратата, 1-во. 2 - во., Нерѓосувачки Челик

DEN 159.68
Залиха
Достапно за нарачка

Овој засилувач за заклучување и врата е изработен од нерѓосувачки челик и се вклопува во 1-3/4. дебели врати. Помага во спречување на присилен влез со зајакнување на слабата точка на влезната врата и може да се користи и на метални и на дрвени врати. Сместува брави за копчиња со клучеви на вратите што имаат заден дел од 2-3/4 инчи. Овие засилувачи на вратите се лесни за инсталирање и ги користат многумина. Сите инсталациони сврзувачки елементи се вклучени со оваа ставка. Овој штитник има отвор од 2-1/8ин, 2-3/4ин заден дел, дебелина од 1-3/4ин врата, ширина од 3-7/8ин, висина од 9 инчи. Се користи за зајакнување и поправка на вратите за да помогне во спречување на присилен влез. Се вклопува 1-3/4 во. дебели врати со 2-3/4 во. назад. Нерѓосувачки челик заврши. Нерѓосувачки челик изградба.

Спецификација

Избор на клиент