.

.

Утер Дура Голф Ракавица-Машки Лево, Големи Димензии, Канада Печати

Утер Дура Голф Ракавица-Машки Лево, Големи Димензии, Канада Печати

DEN 1599.84
Залиха
Достапно за нарачка

ДУРА НА УТЕР Женските и машките ракавици за голф се направени од долготраен, синтетички, кожен и имаат уникатен високомоден принт, така што можете да се издвоите од толпата. Со прилагодено вклопување и прецизно украсување што се чувствува како втора кожа. Одликувајќи се со различни големини и избор помеѓу лева или десна ракавица за голф, за да можете да го најдете вашето совршено вклопување. Патентната торбичка на ДУРА херметички заптивка ја штити и зачувува мекоста на ракавицата, така што можете да извлечете максимум од вашите машки или дамски ракавици за голф, од време на време. Нашите отпечатоци се исклучиво создадени од нашиот тим на талентирани дизајнери и доаѓаат во различни стилови за да одговараат на вашиот личен вкус. Утер го лансираше нашиот бренд за да им даде на застарените крпи за голф многу потребна надградба. Од нашиот почеток како креатори на модерни, практични крпи за голф, донесовме други додатоци за голф во тек. Со Утер, можете да бидете сигурни во квалитетот, удобноста и стилот во додатоците за голф – вклучувајќи ракавици, капи, топки и крпи. Подигнете Ја Вашата Игра : изработени од силни долготрајни материјали со премиум меко чувство - нашите ракавици ЗА голф дура обезбедуваат да се потпрете на вашите ракавици за голф од време на време; издржливата синтетичка кожа ги прави ракавиците ЗА голф ДУРА вистинскиот избор за секој играч на голф. Удобности Прилагодени : кога ракавицата се вклопува правилно, играта тече подобро - Ракавиците ЗА голф Дура На Утер имаат прецизно украсување и прилагодено вклопување што се чувствува како втора кожа. Поштенска Торбичка : Опремена со практична торбичка за патент; секоја ракавица доаѓа со воздушно затегната заптивка што ја штити и зачувува мекоста на ракавицата.

Спецификација

Избор на клиент