.

.

Уметност на платното на Сиобан „Букет“

Уметност на платното на Сиобан „Букет“

DEN 607.84
Залиха
Достапно за нарачка

По дипломирањето, мојот сопруг, Рој и јас се преселивме во Вишита Фолс, Тексас, каде што работев како наградуван графички уметник во локалниот весник и локална агенција за реклами. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Заработив диплома за новинарство со акцент во рекламирањето од државниот универзитет во Ново Мексико. Преземајќи 20 -годишна пауза од работа за да ги подигнам моите две момчиња, Сем и Рајли, мојата прва можност да се вратам во светот на уметноста, дојде кога една локална група ја стави на настанот Мане. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери.

Спецификација

Избор на клиент