.

.

Уметнички Ткајачи Валенсија Мароканска Област Килим, Црн Крем, 2 '3'

Уметнички Ткајачи Валенсија Мароканска Област Килим, Црн Крем, 2 '3'

DEN 3.00
Залиха
Достапно за нарачка

Колекцијата Валенсија содржи привлечни дизајни инспирирани од глобално ниво преполни со елеганција и благодат! Совршен додаток за секој дом, овие парчиња ќе додадат еклектичен шарм во секоја просторија! Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот декор простор. Направено со Полиестер, Полипропилен Во Турција и Има Висок Куп. Место Чиста Само, Една Година Ограничена Гаранција. Машина Ткаени Во Турција со 70% Полиестер, 30% Полипропилен. Удобниот висок куп нуди дополнителна перница под нога додека додава текстура на вашиот простор. Стилски и неутрален, овој глобален инспириран килим додава модерен, шик изглед на вашиот простор. Дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен за деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со голем сообраќај во вашиот дом, како што се дневната соба, трпезаријата, кујната и ходниците. Цврст и отпорен на дамки. Лесен за чистење и одржување, препорачуваме редовно чистење со правосмукалка и чистење на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина прво пред да нанесете раствори за чистење. Се препорачува употреба на подлога за тепих за да се спречи лизгање и движење.

Спецификација

Избор на клиент