.

.

Уметнички ткајачи Традиционална медалјонска област килим, 5 '3 7' 1

Уметнички ткајачи Традиционална медалјонска област килим, 5 '3 7' 1

DEN 1.33
Залиха
Достапно за нарачка

Колекцијата Бриџит ги прикажува традиционалните инспирирани дизајни кои ги прикажуваат безвременските стилови на елеганција, удобност и софистицираност. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со полипропилен во Турција и има среден куп. Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. 100% полипропилен. Машина ткаена во Турција. Висина на купот : 0,3 ". Само затворен. Моден и еклектичен, овој традиционален стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . Фуксија. Нијанси на фуксија, портокал, шафран, темно сина, аква, крем. Килим. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Бриџит. Лесен за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и чистењето на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина. Да се ​​користи на килими, но исто така можете да ја користите рачната приврзаност на исправен вакуум . Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да наредувате влезови . препорачано е подлога за килими.

Спецификација

Избор на клиент