.

.

Трговска марка ликовна уметност „Езеро Луис“ платно уметност од Пјер Леклерц

Трговска марка ликовна уметност „Езеро Луис“ платно уметност од Пјер Леклерц

DEN 799.84
Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Пјер Леклерссубјект : Пејзаж -апестит : Модерни и современи производски тип : бела рамка, црна матка, акрилик Ова подготвено за обесено, изменето врамено уметничко дело има езеро под планински пејзаж. Истакнати бои : сива, бела, сина, црна, неговиот уникатен стил пренесува едноставни, индивидуални композиции, со интензивно внимание на деталите. Природата е негова инспирација и неговото омилено визуелно игралиште. Пјер сака да биде надвор со и во елементите и секогаш е воодушевен од убавината на природниот свет. Отпечаток од 8x10 giclee под акрилик во 11x14 потресена бела рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно мачење и доаѓа во потресена бела рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Уникатниот стил на Пјер Леклерк пренесува едноставни, индивидуални композиции, со интензивно внимание на деталите. Природата е негова инспирација и неговото омилено визуелно игралиште. Пјер сака да биде надвор со и во елементите и секогаш е воодушевен од убавината на природниот свет. - Планински опсег што се рефлектира во езерото.

Спецификација

Избор на клиент