.

.

Трговска марка ликовна уметност Womanена на Франкфурт Канвас уметност од Густаве Курбет, златна украсна рамка

Трговска марка ликовна уметност Womanена на Франкфурт Канвас уметност од Густаве Курбет, златна украсна рамка

DEN 2601.60
Залиха
Достапно за нарачка

Тема : Пејзаж-апестит : Импресионизам Производ Тип : Златна украсна рамка, акрилик Ова подготвено за зачудување во злато украсена рамка има жена која седи на балкон. Печатење од 16x20 giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

Спецификација

Избор на клиент