.

.

Трговска марка ликовна уметност „полноќна магија“ платно уметност од Фарида Заман

Трговска марка ликовна уметност „полноќна магија“ платно уметност од Фарида Заман

DEN 1530.08
Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Фарида Замансубјект : Флоралстил : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „полноќна магија“ платно уметност од Фарида Заман.

Спецификација

Избор на клиент