.

.

Создавање Блуз-Демон И Единаесет Деца-Винил

Создавање Блуз-Демон И Единаесет Деца-Винил

DEN 0.67
Залиха
Достапно за нарачка

Демонот и Единаесет Деца, ремек-Дело На Создавањето На Блузот од зората на новата рок er, конечно е преиздадено!Насловната страница и насловната страница на овој албум се навистина една од класиците На Јапонската хард рок музика. Цврстиот звук на фуз и блуз рок под Влијание На Британскиот хард рок е високо ценет и од странските психоделични фанатици.Насловната песна е долга повеќе од 9 минути, а гитарските рифови на "Падот На Атомската Бомба" и "Само Што Сум Роден" се импресивни.Бендот се состои од четири члена : Казуо Такеда( г, во), Хироми Осава (во), Масаши Саеки (б) и Масајуки Хигучи (дс). Создавање Блуз-Демон И Единаесет Деца - Винил Издавачка Куќа : Нипон Колумбија. Музички Жанр : Светот / Реге.

Спецификација

Избор на клиент