.

.

Сонце Нула Решетка Затемнување Завеса Панел

Сонце Нула Решетка Затемнување Завеса Панел

DEN 142.24
Залиха
Достапно за нарачка

Одликувајќи се со задебелен пресечен геометриски дизајн на решетката, Панелот За Завеси Сонце Нула Барнет во сива боја додава класична елеганција и модерна софистицираност во секој простор за живеење. Опремен со вградени метални шипки за лесно закачување на стандардни завеси до 1,5" во дијаметар. Технологијата За Затемнување на Сонцето нула го блокира најголемиот дел од надворешната светлина, нуди намалување на надворешниот шум до 30% и ја намалува загубената енергија низ вашите прозорци до 40%. Удобноста е оптимизирана со термички својства кои помагаат да се задржи летната топлина и зимскиот студ надвор од вашиот дом. Закачете се во вашата дневна соба за зголемена приватност или во вашата спална соба за позвучен, понепрекинат сон. Продадени како индивидуални панели со димензии 40" ширина за 84 " должина. Внимателно измерете пред да ја изберете саканата големина и количина. Машинско перење ладно на нежен циклус. Користете белило без хлор кога е потребно. Исушете се на тивок оган, користејќи ладно железо по потреба. Геометрискиот дизајн на решетката додава софистицираност во секоја просторија од вашиот дом. Технологијата на затемнување ги блокира повеќето несакани светла додека ја подобрува приватноста. Енергетски Ефикасниот дизајн ја намалува загубената енергија низ вашите прозорци до 30 проценти. Термичките својства помагаат да се задржи летната топлина и зимскиот студ надвор од вашиот дом. Врвот од сребрена метална громета одговара на стандардна прачка за завеси до 1,5" за лесно закачување. Секој панел се продава одделно. (Карактеристики на сликата 2 панели). Завеса прачка не се вклучени. Можеби ќе биде потребна двојна прачка за слоевитост.

Спецификација

Избор на клиент