.

.

Серпентина Појас Одговара изберете: 2001-КРАЈСЛЕР ПТ КРУЗЕР, 1987-НИСАН 300ЗХ

Серпентина Појас Одговара изберете: 2001-КРАЈСЛЕР ПТ КРУЗЕР, 1987-НИСАН 300ЗХ

DEN 399.20
Залиха
Достапно за нарачка

Увоз или домашен, автомобил или камион, секое возило може да зависи од супериорниот квалитет На Портите Прецизно вклопување на микро-V ремените. Со напредна технологија која одговара на големината НА ОЕ, конструкцијата и материјалите, Гејтс Микро-В обезбедува оптимални перформанси на возилото.Микро-V ремените обезбедуваат врвни оперативни перформанси додека даваат највисока достапна вредност.Ги исполнува или надминува сите спецификации Од Оригиналниот Производител На Опрема.Дизајниран за макари со мал дијаметар, безделници и за употреба со (или без) автоматски затегнувачи.Специјалните конструкции на ременот ја елиминираат бучавата од ременот, ја намалуваат загубата на напнатост и ги решаваат проблематичните апликации за погон.Користи напредни материјали како Fiмидни Влакна кои се наоѓаат во елеци отпорни на куршуми и МАТЕРИЈАЛИ ОТПОРНИ НА пукнатини и топлина.Единствена форма мелење на секој поединечен појас обезбедува прецизна димензионална контрола.Ги исполнува или надминува Sae J1459, SAE J2432 и Sae J1596 спецификации.Гејтс-Управувано Од Можноста Серпентина Појас Се Вклопува Изберете : 2001-2002 КРАЈСЛЕР ПТ КРУЗЕР 4 Цил 2.4 Л 1987-1989 НИСАН 300ЗХ 6 Цил 3 Л 1990-1992 ИНФИНИТИ М30 6 Цил 3 Л 1987-1988 НИСАН 200сх 6 Цил 3 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Спецификација

Избор на клиент