.

.

Р Концепти Предни Задни Сопирачки И Ротори Комплет

Р Концепти Предни Задни Сопирачки И Ротори Комплет

DEN 6002.72
Залиха
Достапно за нарачка

Р1 Концепти Комплет За Сопирачки Серија обезбедуваат висококвалитетна моќ на запирање. Со нашата најсовремена технологија, не треба да избирате помеѓу перформансите и буџетот : сето тоа е таму во еден пакет. Роторите на сопирачките ќе траат подолго и ќе обезбедат безбедност на вашето возило за илјадници милји што доаѓаат. Сите Ротори на Сопирачките се дизајнирани за директно вклопување : не се потребни модификации. Се-во-Едно Комплетна Замена На Комплетот За Предни И Задни Сопирачки : R1 Концепти Комплет за Предни И Задни Сопирачки Од Серијата e Line доаѓа со (4) ротори на сопирачките со високи перформанси (8) перничиња за сопирачките за перформанси и хардвер. Оем Спецификации : Формулирани со спецификација На леано железо G3000/G11 H18, овие премиум ротори на сопирачките се дизајнирани да одговараат на спецификациите НА OEM за издржливост, сигурност и стабилност. Ненасочен Финиш-Секој ротор е подготвен со ненасочен финиш за да промовира побрз и порамномерен кревет на подлогата за сопирачките на дискот, заедно со потивки и помазни застанувања за подолготрајни, конзистентни перформанси на сопирањето. Ниска Прашина И Бучава : влошките за Сопирачките доаѓаат со шипки за да се елиминира бучавата. Ниска прашина, азбест бесплатна специјална формулација За OEp обезбедува одлична отпорност на избледување. Врвен избор за замена на предните и задните влошки на сопирачките. Сигурен Квалитет : Произведен со повеќе легури за подобрена дисипација и перформанси на топлина. Мелница-избалансиран за правилна функција на роторот. Квалитет потврден за правилна металургија и правилна дебелина на плочката на сопирачките. Одговара Изберете : 2005-2007 ФОРД БЕГСТВО 2005-2006 МАЗДА ПОЧИТ 6 Цил 3 Л 2005-2007 МЕРКУР МОРНАР и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Спецификација

Избор на клиент