.

.

Професионална поправка на еуцерин Екстремно сув лосион за кожа

Професионална поправка на еуцерин Екстремно сув лосион за кожа

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

Глуко-глицерол подобрена формула за концентрирана формула со клинички докажани навлажнувачи ја олеснуваат екстремно сувата кожа. да ја подобри состојбата на вашата кожа и да се бори со екстремна сувост. Дерматологот препорачана формула богата со влага на брендот, но сепак лесната и брзо апсорбирање ја зајакнува бариерата на кожата за заклучување на влагата ги подобрува резервите на влага за да се спречи сувоста да се повторува за здравиот изглед на кожата без мирис, нема да ги затне состојките на порите : вода (аква), Urea, Glycerin, Isopropyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Glucoside, Sodium Lactate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Nylon 12, Polyglyceryl 4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Cetearyl Alcohol, Arginine HCl, Sodium PCA, Lactic Acid, Carnitine, Mannitol, Серин, сахароза, цитрулин, гликоген, хистидин HCl, керамид 3, аланин, треонин, глутаминска киселина, лизин HCl, натриум хлорид, 1,2 хександиол, феноксиетанол, лоцион на кожа со калиум сорбат, лосион за кожа, екстремно суво, професионално поправка, бесплатно. Глико-глицерол подобрена формула. Единствена концентрирана формула со клинички докажани навлажнувачи ја ублажува екстремно сувата кожа. Препорачано дерматологот. Од 1900 година. Дерматолошка нега на кожата. Ветување на еуцерин. За повеќе од 100 години Еуцерин има пионерска иновација за нега на кожата и денес сме признати од дерматолозите како една од водечките и најпознатите брендови. Нашите производи се дизајнирани да го заштитат, поправат и зајакнат здравјето на кожата - давајќи чувство на доверба што доаѓа од зрачна, здрава кожа. Облажете ја и поправете екстремно сува кожа со уникатна концентрирана формула со клинички докажани навлажнувачи. Овој напреден, концентриран лосион комбинира керамид-3, сопствени навлажнувачи на кожата и глуко-глицерол за да ја подобри состојбата на вашата кожа и да се бори со екстремна сувост. Дерматологот препорача бренд. Формула богата со влага, но сепак лесна и брзо апсорбирање. Ја зајакнува бариерата на кожата за заклучување на влагата. Ги подобрува резервите на влага за да се спречи повторната сувост за кожата на здрав изглед. Без мирис, нема да ги заглави порите.

Спецификација

Избор на клиент