.

.

Поларен Игумен Цврст Кадифен Килим, Сребрен, 9' 12'

Поларен Игумен Цврст Кадифен Килим, Сребрен, 9' 12'

DEN 3.33
Залиха
Достапно за нарачка

Големина : 9 'х 12'. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Колекцијата На Поларниот Килим се одликува со кадифен, дебел куп од 3 инчи во топла, богата палета на бои. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање. Додадете утешна рамнотежа и течна димензија во декорот на домот со луксузни текстури и меко чувство под нозете на овие луксузни подни облоги кои обезбедуваат одлична боја на подот со неговиот едноставен дизајн и удобност без напор.Колекција На Поларни Килими. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Достапно во повеќе големини. 100% Полиестер. Висина на купот : 3. 3 Инчен Дебел Куп Бушави.

Спецификација

Избор на клиент