.

.

Подобри домови и градини 2. Квартен ендураспајп Пинк Вербена Повеќегодишно растение во живо со одгледувач на тенџере

Подобри домови и градини 2. Квартен ендураспајп Пинк Вербена Повеќегодишно растение во живо со одгледувач на тенџере

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Verbena Endurascape е зашеметување за време на топлите лета кога произведува големи, живописни цветни јата. Endurascape има навика за разгранување, грутка како типична вербена. Расте на околу 8 до 12 инчи високи и ширина од 18 до 24 инчи. Достапно во најразлични бои, цвета во пролет и продолжува во текот на летото и во есен. Verbena Endurascape напредува во полно сонце и ќе толерира делумна сенка. Тоа е впечатливо растение во градините или како гранична фабрика. Додава одлична боја и влијание како прелистувач над ниски wallsидови. Исто така е прекрасна во контејнери. Засадете ги овие цвеќиња заедно во групи, во градинарски кревети, за моментална боја. Можете исто така да ги мешате со други годишници и повеќегодишни за да создадете убави простори во вашиот пејзаж или уникатни креации на градинарски градина за тремови и патишта. За здрави растенија што ќе цветаат цела сезона, водата сè додека не се воспостават растенија. Тогаш едноставно вода по потреба. Нахрани растенија со растителна храна со сите намени во пролет и паѓаат во основата на растението. 3-PK Q-2,50 BHG Verbena ENDRSCPE PI. Целосно сонце. Отворена градина. Повеќегодишни. Вода кога е сува. Брод до дома.

Спецификација

Избор на клиент