.

.

Нокиан Хакапелита Р Зима 245 50Р 100Р ХЛ Патничка Гума

Нокиан Хакапелита Р Зима 245 50Р 100Р ХЛ Патничка Гума

DEN 3359.84
Залиха
Достапно за нарачка

Nokian Hakkapeliitta R5 245/50 R18 100r Xloverviewn Nokian Hakkapeliitta R5 е зимска гума без навртки за патнички автомобили и дизајнирана да испорачува бескомпромисен стисок и паметни карактеристики за возење за секој ден од зимата. Нудејќи ја најчистата форма на безбедност, Hakkapeliitta R5 е иновативна комбинација на чист зимски стисок, тишина и еколошка пријатност. Новиот дизајн Со Двоен Блок зафат нуди супериорен стисок и ракување, додека одличните перформанси на мразот се загарантирани со уникатните Кристали за Држење На Арктикот. Кристалите за зафат на арктикот во рамките на шарата работат како вградени столпчиња за да го зголемат стисокот, дури и кога гумата се истроши, во зимски временски услови. Дизајнот со двоен Блок зафат ги подобрува перформансите на стисокот и ракувањето. Гуменото соединение со зелена Трага ја намалува отпорноста на тркалање за да ја подобри ефикасноста на горивото и да го намали влијанието врз животната средина. Зимскиот Безбедносен Индикатор во шарата им овозможува на возачите визуелно да ја видат преостанатата длабочина на шарата на нивната гума. Изграден со природна гума, рециклирано управување и масла добиени од растенија и борова смола за дополнително намалување на влијанието врз животната средина. Големина : 245/50Р18. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Спецификација

Избор на клиент