.

.

Nexen Roadian на Сите Терени 245 75R 111T Светло Камион Гуми Одговара: Тојота Такома ТРД Про, 1996-Шевролет Тахо ЛТ

Nexen Roadian на Сите Терени 245 75R 111T Светло Камион Гуми Одговара: Тојота Такома ТРД Про, 1996-Шевролет Тахо ЛТ

DEN 2069.76
Залиха
Достапно за нарачка

Nexen Roadian ATX 245/75 R16 111toverview Nexen Roadian ATX е гума за сите терени за лесни камиони и Теренци што има нова технологија на шарите за силно држење, дури и кога гумата се истроши. Поддржан од производител со ограничена должина од 65.000 милји за траење на шарите За Големини На P-метрички големини и ограничен животен век на шарите од 60.000 милји за lt големини, страничните навртки И длабоките жлебови НА Roadian ATX го подобруваат управувањето и контролата на и надвор од патот, додека аголните блокови и отворените раменици промовираат самочистење за конзистентно влечење. Nexen Roadian ATX Сите Терени 245/75 R16 111t Светлина Камион Гуми 18783nxk : три Врв Планински Снегулка сертифициран, на не-флотација големини, за употреба во тешки зимски временски услови. Дизајнот со двоен страничен ѕид им овозможува на возачите да го изберат изгледот што најдобро одговара на нивното возење без да ги жртвуваат перформансите и удобноста при возењето. Засилената конструкција со 3 слоја ја зголемува силата и издржливоста за поголем капацитет за носење товар, подобрена издржливост, дополнителна отпорност на пункција и подобро свиоци при влечење потешки товари. 3Д шипки во залак на шарата на патот за да се зголеми влечењето во снежни, калливи и влажни услови. Страничните навртки и длабоките жлебови го подобруваат управувањето и контролата на и надвор од патот. 245/75Р16 111Т. Одговара : 2011-14 Тојота Такома База 1990-98 Шевролет К1500 ВТ 1999-2001 Шевролет Силверадо 1500 ЛТ 2002-03 Шевролет Силверадо 1500 ВТ 2007-08 Џип Вранглер Неограничен Х 2021 Тојота такома ТРАИЛ 2005-10 Тојота Такома Пред Тркач 2018 Џип Вранглер Јк Неограничен Спорт 2017-20 тојота такома трд про 2004-06 Шевролет силверадо 1500 хибрид 1999-2000 форд ренџер XLT 2022-23 Тојота Такома Ср5 2005 шевролет Тахо ЛС 2001 Тојота Такома База 2007 Шевролет Силверадо 1500 Класичен Хибрид 1999 ШЕВРОЛЕТ к1500 Приградски Лт 2016 ТОЈОТА ТАКОМА ср5 2006-08 Шевролет Експрес 1500 ЛТ 2000-01 Шевролет Приградски 1500 Лт 1997-2001 ДОЏ РАМ 1500 Ларами 2001-03 Форд Ренџер Еџ 1999-2001 Гмц Сиера 1500 сле 1994-96 Доџ Рам 1500 база и повеќе - ДОДАДЕТЕ го вашето возило Во нашиот додаток за вклопување За Да Проверите.

Спецификација

Избор на клиент