.

.

Neiko 53966A Security Security Vest со висока видливост со џебови, ANSI ISEA стандард

Neiko 53966A Security Security Vest со висока видливост со џебови, ANSI ISEA стандард

DEN 719.84
Залиха
Достапно за нарачка

Рефлективно, удобно прилагодено безбедносно елек направен со плетена ткаенина за дишење, 2-инчен рефлексивен опсег во согласност со ANSI пред и назад, со два џебови на страна. Висока видливост : Флуоресцентен елемент за безбедност на портокал ве одржува безбеден и ги намалува ризиците од несреќа за градежништво, геодети, итни случаи на патот, велосипед и многу други апликации. Рефлективни ленти : 2 вертикални и 2 хоризонтални рефлексивни ленти со 2 ”ширина на предната и задната страна за максимална видливост во сите временски услови и светлосни услови. Максимална дишење : лесна и удобна 100% полиестерска ткаенина. 2 џебови : Вклучува две странични џебови со затворање на велкро за безбедно и општо складирање; Дизајн на затворање на предниот патент за лесно преземање и исклучување. ANSI/ ISEA 107-2010 (поранешно издание 107-2004) Класа 2 Стандард на безбедносна облека со висока видливост.

Спецификација

Избор на клиент