.

.

Нантакет НАН602А Рачно Изработен Беж Кафеав Килим

Нантакет НАН602А Рачно Изработен Беж Кафеав Килим

DEN 551.68
Залиха
Достапно за нарачка

Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Килимите од нантакет се рачно тафтувани за перница-меко чувство под нозете живописни дизајни. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии.Тепихот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Сафавиех Нантакет НАН602А Рачно Изработен Беж / Кафеав Килим мајсторството на уметниците со влакна Во Нова Англија е прекрасно прикажано во брилијантни бои и карактеристично ткаење На Теписи Од Областа Нантакет. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации.

Спецификација

Избор на клиент