.

.

Mifold Grab-and-Go Booster Car Seat, совршено розово

Mifold Grab-and-Go Booster Car Seat, совршено розово

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

Чувајте го вашето дете безбедно и удобно со седиштето за засилување на автомобилот Mifold Grab-and-Go. Тоа е најкомпактниот и преносен засилувач во светот досега измислен. Седиштето за автомобили Mifold Booster го штити вашето дете со прилагодување на безбедносниот ремен на возрасните за да се вклопи правилно. Тоа е 10-пати помал од обичниот засилувач и е исто толку безбеден. Преносното седиште за автомобили за бустер е толку мало што се склопува за да се вклопи во ранецот на детето, така што тие секогаш можат да бидат безбедни без оглед на чиј автомобил се наоѓаат. Тоа ја обезбедува безбедноста на традиционалното засилување на седиштето, додека револуционерниот компактен дизајн го прави вашето семејство повеќе Мобилен и подготвен за сè, вклучувајќи карпули, празници, закупнини, такси и многу повеќе. Тестирана е безбедност и ги исполнува или надминува стандардот NHTSA FMVSS 213 во САД. Овој производ се произведува само за САД и не е меѓународна верзија, регулирана под ECE R44/04. Mifold Grab-and-Go Booster Car Seat, Slate Grey : Компактна безбедност за секоја авантура. Седиштето за автомобили Mifold Booster е дизајнирано за родители кои се одвиваат. Компактна безбедност за секоја авантура. Најкомпактното и преносно засилено седиште во светот. Го штити вашето дете со прилагодување на безбедносниот ремен на возрасните за правилно да се вклопи. Погоден за деца на возраст од 4 и постари тежи меѓу 40 до 100 фунти, а од 40 до 59 “високи. Наменето за САД, а не за меѓународната верзија, регулирана под ECE R44/04. 10-пати помал од обичниот засилувач. Изберете од бои : тексас сина, сива, бисер сива, розова.

Спецификација

Избор на клиент