.

.

Менски прстени 14К жолти златни прстени Прекрасни тркалезни облици на гемстон Дизајнер Стил прстени Смоки кварц јуни родени прстени за мажи, машки прстени, златни п

Менски прстени 14К жолти златни прстени Прекрасни тркалезни облици на гемстон Дизајнер Стил прстени Смоки кварц јуни родени

DEN 11120.00
Залиха
Достапно за нарачка

Ringsвони на Rylos Mens достапни по ваш избор на 14 K жолто или 14 K бело злато, во големини 8-13, по ваш избор на следниве родилни камења јануари - Гарнет, февруари - Аметист, март - Аквамарин, април - Вајт Топаз, мај - Емералд, јуни - Смоки кварц или симулиран Александрит / Мистик Топаз, јули - Руби или starвезда Руби, август - Перидот, септември - Сина сафир или сина везда Сафир, октомври - Оникс или Опал, ноември - Агтрин / жолт Топаз или Тигар Око, декември - Сино Топаз Камен камења. Ако не ја видите варијацијата на големината, металната боја или каменот во боја што ве интересира, ве молиме, порачајте ни. Упатства за нега : Избегнувајте да добивате мирис на вашиот накит, да ги ставите парчињата откако ќе испрскате парфем/колонска вода за да избегнете да комуницирате со металот. Почекајте да го ставите вашиот накит додека не се апсорбира навлажнувачот. Не носете го вашиот накит додека вежбате, пливате или туширате. Избришете го накитот нежно откако ќе го облечете со многу мека крпа или памучна топка за да го отстраните изградбата на прашина или нечистотија. Ако е можно, чувајте ја складирана во патент торба подалеку од сонце кога не носите за да го продолжите животот и да го намалите предвременото оцрнување или згаснување. За повеќе информации и за информации за гаранција, контактирајте не. Сите нашите добавувачи на дијаманти потврдуваат дека според нивното најдобро знаење нивните дијаманти не се дијаманти на конфликти. Природните својства и составот на скапоцените камења ја дефинираат уникатната убавина на секое парче. Сликата може да покаже мали разлики во вистинскиот камен во боја и текстура. Камените во боја може да биле третирани или симулирани. Вкупната тежина на дијамант и тежина на камен во боја е приближна. Варијантите може да бидат до 10%. Доколку сте испратени надвор од Соединетите држави, може да направите дополнителни даноци и должности за кои ќе бидете одговорни. Вредност : Овој мански прстен, прстен за мажи, накит за мажи се вреднуваат на MSRP 1100 американски долари. Метален тип : 14к жолто злато, метален печат : 14к. Тип на камења од скапоцен камен : Смоки-Кварц. Тежина на камен од скапоцен камен : 1,5 КТ природна 7мм. Тежина на дијамант : 0 КТ.

Спецификација

Избор на клиент