.

.

Mann -Hummel WK - Внатрешен филтер за гориво

Mann -Hummel WK - Внатрешен филтер за гориво

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

Mann-Hummel WK 830/7-Елемент на филтер за гориво-одговара на Audi 1996-01 A4, 1998-02 Audi A6, 1995-02 Volkswagen Cabrio, 1990-93 Volkswagen Cabriolet, 1990-95 Volkswagen Corrado, 1992-03 Volkswagen Eurovan, 1988 -98 Volkswagen Golf, 1990-98 Volkswagen GTI, 1988-98 Volkswagen Jetta, 1992-04 Volkswagen Passat, 1980-91 Volkswagen Vanagon OEM Дел Број на дел : 1 H0 201 511 A. A. A. A. A. A. A. Mann-Filter Filter Filters, исто така, се прилагодени на високите побарувања на чувствителни собранија на инјектирање, како и специфични својства на алтернативни горива, на пример биодизел. Со користење на екстремно фини филтерски медиуми, горивото е сигурно ослободено од непожелни честички на нечистотија. Нашите филтри ги штитат системите за инјектирање од абење и корозија и со тоа помагаат во одржување на непречено работење на целиот мотор. Ефект кој исто така е позитивно рефлектиран во трошоците за одржување.

Спецификација

Избор на клиент