.

.

Леано Железо Рачно Пченка, Жито Ореви Рака Чудак Мелница

Леано Железо Рачно Пченка, Жито Ореви Рака Чудак Мелница

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Овој модел има висока чаша за глава која може да има поголем капацитет од обичните брусилки. Високи Леано Железо Пченка Ореви Жито Мелница МЕЛНИЦА ТЕШКИ НОВИ рачни чудак прирачник. прилагодлив од курсот до фино мелење за суви зрна, овес, пченка, пченица итн. рачна мелница меле пченка, кафе, соја, ореви и многу повеќе! (ВИСОКА ЧАША ЗА ГЛАВА ЗА ПОГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ) Опис На Производот Тешка рачна рачна мелница меле пченка, кафе, соја, ореви и многу повеќе! Единицата е произведена од тешка конструкција од леано железо со цврста рачна рачка, стеги безбедно на кој било бројач/маса со острици и има прилагодливо мелење прилагодливо од курсот до фино мелење за суви зрна, овес, пченка, пченица итн. ЧИСТЕЊЕ И ОДРЖУВАЊЕ По секоја употреба, единицата треба темелно да се измие во топла вода со сапуница и темелно да се исуши со рачна крпа. Треба да се примени лесен слој од растително масло за зачувување на металната завршница ПРИЛАГОДЕТЕ ОД КУРСОТ ДО Фино Свртете ја големата завртка со навој пред монтирање во насока на стрелките на часовникот затегнете ја навртката на крилото на челичниот брус за заклучување на вратилото со навој на место. Рачна Пченка Од Леано Железо, Жито, Ореви, Итн. Рачна Мелница.

Спецификација

Избор на клиент