.

.

Колонијална Свеќа Краставица Фреска Оз Фитил Свеќа, Зелена

Колонијална Свеќа Краставица Фреска Оз Фитил Свеќа, Зелена

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Блескава историја. Лесна и свежа, Нашата Фреска од Краставици свеќа од осум унци се истура во уникатна овална стаклена тегла и се прелива со стаклен капак за префинет изглед. Лесна, свежа и воздушна, нашата свеќа со мирис На Краставица од осум унци носи чувство на нежен летен ветер додека се релаксирате покрај базенот. Овалната стаклена тегла, со стаклен капак, и дава елегантен изглед-совршен додаток на секоја просторија во вашиот дом. Повеќе од еден век, Колонијалните Свеќи предизвикуваат радост, создаваат спомени и воспоставуваат пријатни агли во домовите низ Америка. Се гордееме со нашата историја и со нетрпение очекуваме да се преселиме во иднината со истите вредности со кои започнавме – посветеност на нашите клиенти и просторите каде што живеат.Се гордееме со создавање мириси кои додаваат на радосни семејни моменти, се враќаат во среќни времиња и создаваат релаксирачки и добредојдени средини во вашиот дом. СВЕЖ Мирис на летото со ноти на свежа зелена краставица, цилинтро и лимони. ЛЕСНАТА Краставица е светла и воздушна миризба во оваа свеќа, како онаа што ја носи нежен ветер. Мирис Врвот Белешки : нане, краставица цвеќиња, Цитрус Вода Средината Белешки : бел јасмин, вода крин, Зелен Чај База Белешки : виолетова лист, бела шума. ИЗГОРИ Со два памучни фитили без олово, нашата врвна восочна свеќа од краставица фреска има време на изгореници до 50 часа. ВНИМАТЕЛНО ИЗРАБОТЕНИ овој 8 мл. свеќа од колекцијата Колонијална Свеќа со гордост се истура во САД. Овој Ден На Мајката, покажете и на вашата мајка колку ја цените со луксузната палета на мириси На Колонијална Свеќа, дизајнирана да и помогне да се опушти и да се препушти на некоја многу потребна грижа за себе.

Спецификација

Избор на клиент