.

.

Кабана Ануки Беж Сина 2' 2X9 Тркач Внатрешен Надворешен Простор Тепих Беж Портокал, 6'7 6'7 Плоштад

Кабана Ануки Беж Сина 2' 2X9 Тркач Внатрешен Надворешен Простор Тепих Беж Портокал, 6'7 6'7 Плоштад

DEN 465.44
Залиха
Достапно за нарачка

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата на килими кабана Лесни За Нега На Теписи За Сите Временски Услови Шабана внатрешни/надворешни килими нудат избор на елаборирани подни облоги за која било прометна област од домот, внатре или надвор. Разиграните цветови, бујните лози и фантастичните геометриски мотиви создаваат амбиент на"престој " на која било палуба, трем или двор. Кабана патио килимите се направени со издржливи синтетички предива за отпорност на временски услови, абење, мувла за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килими; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе бои и големини. Препорачуваме чување оригинален пакет за употреба за складирање.

Спецификација

Избор на клиент