.

.

Игри Со Биволи-Чарлс Високи - Сложувалка Нантакет-Сложувалка

Игри Со Биволи-Чарлс Високи - Сложувалка Нантакет-Сложувалка

DEN 239.84
Залиха
Достапно за нарачка

Плажата Нантакет лежи во државата Масачусетс. Оваа загатка ги претставува претходните денови во овој град Во Нова Англија, бидејќи коњите и нивните кабриолет ја каснуваат плажата и шарените змејови се пренесуваат погоре. Оваа сложувалка од 1.000 парчиња со наслов "Нантакет", е на уметникот Чарлс Високи. Повеќе од 40 години Чарлс Висоцки уживаше во својата љубовна врска со животот И Американа, и преку неговите имагинативни и шарени уметнички дела, ги допре срцата на милиони ширум светот. "Чак" почувствува посебно сродство со загатки кои учествуваат во креативниот процес градејќи ги неговите слики едно по едно парче. Секој бафало игри сложувалка е произведен од рециклирани загатка одбор. Техниката за прецизно сечење гарантира дека секое парче цврсто ќе се вклопи Во Потписот На компанијата Совршен Прилеп. Сложувалка од 1000 парчиња. Завршената големина е 26,75 х 19,75 инчи. Целосна боја бонус постер вклучени за помош во решавањето. Произведени од материјали со врвен квалитет, вклучувајќи 100% рециклирана картон. Бафало Игри загатки се произведени со користење на заштитен знак "Совршен Предвремени" технологија обезбедување на тесни испреплетени вклопуваат помеѓу парчиња.

Спецификација

Избор на клиент