.

.

Харт Сопирачки Задни Сопирачки И Ротори Комплет

Харт Сопирачки Задни Сопирачки И Ротори Комплет

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

Хартбрејкс се стреми да испорача квалитетни сопирачки кои вршат во какви било услови за возење со допир на боја. Сопирачките за изведба не се прават само за тркачките патеки или за тркачките автомобили. Застанувањето побрзо на патот може да ве спаси од несреќа. Сите наши делови за сопирачките се наменети за улични перформанси. Помагајќи ви да застанете на пократки растојанија, низок шум, низок прашина и ви дава постојани перформанси на секоја станица што го прави идеален за секојдневна употреба. КОМПЛЕТОТ ВКЛУЧУВА 4 КЕРАМИЧКИ ВЛОШКИ за СОПИРАЧКИТЕ и 2 РОТОРИ на СОПИРАЧКИТЕ ЗА ПЕРФОРМАНСИ - овој комплет за сопирачки вклучува се што ви треба за целосна работа на сопирачките. Ненасочен Финиш-Секој ротор е подготвен со ненасочен финиш за да промовира побрз и порамномерен кревет на подлогата за сопирачките на дискот, заедно со потивки и помазни застанувања за подолготрајни, конзистентни перформанси на сопирањето. Сигурен Квалитет : Произведен со повеќе легури за подобрена дисипација и перформанси на топлина. Мелница-избалансиран за правилна функција на роторот. Квалитет потврден за правилна металургија и правилна дебелина на плочката на сопирачките. Тивко Сопирање - Харт сопирачките влошки се дизајнирани да ја намалат бучавата и вибрациите. Влошките на сопирачките се тресат за да ја елиминираат бучавата и да ги апсорбираат вибрациите, давајќи ви помазно и потивко возење. ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА : Комплетите За Сопирачки Харт доаѓаат во комплет со целиот потребен хардвер за инсталација без проблеми.

Спецификација

Избор на клиент